Bayramoğlu

İstanbul


Bayramoğlu da bir zamanlar İstan­bul’un en gözde sayfiye yeriydi. Hâlâ da yazlık evler var ama deniz kirliliği yüzünden eski keyfi kalma­mıştı uzun süredir. Körfez ve Anadolu yakasında antma tesis­lerinin devreye girmesiyle deniz son yıllarda girilebilir duruma geldi. Ve bölge yeniden canlan­maya başladı.
Yaz aylarında ilgi gören Dana’da konaklamak için iyi tesislerle ihti­yacı karşılayacak lokantalar da var.Bayramoğlu yolunun Dana sapağından sola dönülerek ulaşılan özel Dana (Faruk Yalçın) Hayvanlar Alemi ve Botanik Bahçesi çocuklarınızı da alıp gitmeye değer.Şu anda 14 dönümlük arazi üzeri­ne yayılmış dutumda ve 350’nin üzerinde kuş ve memeli hayvan ile 250’nin üzerinde bitki çeşidi bulu­nuyor. Sürekli yeni hayvanlarla zenginleştiriliyor.

Avustralya'nın kanguru ve devekuşlannı, kovboy filmlerinin vazgeçilmez leş yiyen akbabalan, uçan gökkuşağı olarak tanımlanan maawlan, kutupların smokinli be­yefendileri penguenleri doğal or­tandan içinde görmek isterseniz ül­keden ülkeye gezmenize gerek yok. Türkiye’nin ilk modem aqu- arium’u da burada. Amazonlarda yaşayan arapamiya, Venezuela Apure nehrinde yaşayan et yiyen piranhalar, rengarenk diskus balık­lan... Hepsi bir arada.Özenli bir hayvanat bahçesi var Danca’da.
Çocuklar için oyun parklan, teleferikler, su botlan, çarpışan arabalar, kafeteryası, self servis restoranı, hatıra eşyası satış reyonlan, sergi salonu ve sineması ile komple bir merkez. Çocuklarınızla birlikte dolu dolu bir gün geçirmek için gitmeye değer. 


Yorumlar


Bilgi! Bu yer hakkında henüz görüş belirtilmemiş. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz ?